… a tak končí jedenásty mesiac v roku… predposledný… deviaty (? – október bol pôvodne ôsmy:))… listopad – povedali by priatelia v Česku… áno, takmer všetky listy zo stromov počas tohto mesiaca opadli, boli zhrabané, odvezené, uchodené, rozfúkané, pomaly vsiakajúce…do zeme:))… dokonca aj ihličie… zo smrekovcov… a isté obchodné domy začínajú práve predávať vianočné stromčeky…
… a tak pomaly končí Mesiac fotografie… niektoré výstavy sa konca mesiaca ani nedočkali iné sa prehupnú aj do nového roku… priznám sa, že som tentokrát veľa výstav nestihla… chystám sa na tie prelievajúce sa minimálne do decembra:)))
… a tak sme za tento týždeň zažili najprv prudkú zimu a potom prudké… ani tak oteplenie ako dažde… poľadovicové chodníky zmenil na bezpečné… niekde sa však rieky zmenili na priam nebezpečné… a tak sa vodné skupenstvo menilo z tuhého na pevné a naopak… stačilo pozorovať trochu oblohu z okna a potom pri zobudení tipovať, či je vonku sivo alebo bielo… a keďže sa to dialo okolo Kataríny… pranostika hovorí, že ak je na ľade… budú Vianoce na blate a naopak… čo sa vykľuje o cca 27 dní… biela krajina ako nepopísaný list papiera alebo hnedošedo?… uvidíme, každopádne slnovrat bude o 24 dní!!!… neviem ako sa dalo vydržať v minulosti pôstiť a nedať si aspoň ten punč, varené víno, medovinu, hriatuo, lokšu… na trhoch či v domácom pokoji?
… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:
The Sound of Silence
Wintertime (N.J:)
Wintertime (s.m.band)
…a tak v posledný deň novembra – na Ondreja – začína advent… a prvá svieca je sviecou nádeje!… a sviece sa vraj majú zapaľovať proti smeru hodinových ručičiek… a čas plynie v ich smere… alebo… v kruhoch?… opäť Vianoce… v špirálach?
…a tak sa s vami dnes lúčim s prianím dobrého uzavretia novembra a nádejného slnovratového decembra :)))
vždy vaša Sally_Lu*
p.s. 1 – a meniny majú Ondrejovia, Andrejovia, Bibiany, … a ešte predtým Henriety:)) – všetko najlepšie!!!
p.s. 2 – a do hereckého neba odišla Jorga Kotrbová… krásna družstevníčka z Utrpenia mladého Boháčka… alebo hlas majorky v M.A.S.H a… ďakujeme!!!
p.s. 3 – a lunárny kalendár odkazuje: nezabudnite si dať kúpeľ nôh… a hlavne milovať a radovať sa zo života:)))




