…a tak som sa cca po 10-tich dňoch dnes ocitla v MHD hlavného mesta…. a tak „dežavú“ predvianočných ciest električkami na Predstaničnú zastávku… pred Vianocami skoro v každej električke smerujúcej na hlavnú vlakovú stanicu bol revízor… zjavne aby posledným zážitkom turistu opúšťajúceho hlavné mesto bola kontrola cestovného lístka… papierového – virtuálneho – neexistujúceho….a tak som nejak dúfala, že revízorom dajú cez sviatky a medzisviatky „celozávodnú dovolenku“… ale nie!!!… a tak som priam odvracala zrak od scénky s nechápavo sa tváriacimi španielsky hovoriacimi turistami… a tak som vystupovala s myšlienkou okamžite písať na vedenie dopravného podniku….
…a tak som náhodne zapla TV… z tohtoročného lyžovania už dávajú len reprízy… a tak na jednom programe „Anděl na horách„… hurá Tatry… lyže…. ale predtým ako sa anjel- Marvan vydal na hory… bol to prísnym revízorom!!!
…. a tak som si dnes kúpila v zľave také tie plastové, na okenné sklo priľnavé, snehové vločky – hviezdičky…. a tak som ich okamžite – po príchode domov „nalepila“ na okná…. a teraz počúvam také zvláštne šuchotavé zvuky… neuverila som myšlienke, že by som v byte mala myši…. a tak som sa zahľadela smerom odkiaľ prichádzal zvuk… a tak som videla v priamom prenose ako z modrej oblohy… sneží… z okien odpadli postupne takmer všetky zdanlivo priľnavé vločky… boli zlacnené o 70%:)))
…. a tak niektoré hviezdy padajú…. a niektoré vzlietajú…. a tak včera prišla správa, že do hviezdneho hereckého neba odišla BB… Bardotka… nie lokomotíva… hoci ju spisovateľka Simone de Beauvoir v jednej eseji označila ako „lokomotívu ženských dejín“….Brigitte Bardot…. herečka, aktivistka, ikona… a tak som si spomenula ako som film „…a Boh stvoril ženu„… videla prvýkrát na filmovom festivale v Litomežiciach… pardon Litoměřicích… BB… pozdrav prosím PS, s ktorým som vtedy bola v kine… aj sympoša Trintignanta…mal tiež 91… a tak verím, že v tvojom nebi budú aj zvieratá… tie ktoré si zachránila… opatrovala… pozdrav aj kocúra Rudyho ak ho stretneš… nepočuje ale strašňe mňaučí a má modré oči… ak ho nestretneš, tak možno predsa odišiel s kolotočiarmi…
…. a naša hudobná redaktorka dnes vyberá BB:
Moi Je Joule
Bonnie and Clyde
Mambo Italiano
…a tak boli minulý týždeň Vianoce a v kostoloch sa rozsvietili stromčeky a betlehemy… a tak som sa včera ocitla v kostole v Marianke… čarovný ako každé Vianoce… a pred kostolom kaplnka sv. Anny (druhej patrónky pútnického miesta)… vždy sa dá nakuknúť cez mreže… ale včera sa dalo vojsť dnu… bolo to čarovné….
…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím príjemného dodecembrovania a dobrého vykročenia do Nového aj nového roka!… veselého Silvestra a mnoho čarovných chvíľ v roku 2026!
vždy vaša Sally_Lu*
p.s.1 – a meniny majú okrem Silvestrov aj Sašky, Kariny a Daniely – všetko najlepšie!
p.s.2 – a lunárny kalendár zdôrazňuje: „ako na Nový rok tak po celý rok“ … a odporúča: niečo nové si oblečte:)))









