…a tak bol v predošlých desiatich dňoch na návšteve v niekoľkých štátoch Afriky – Alžírsko – Kamerun – Angola – Rovníková Guinea – pápež František…. píšem nejak automaticky, prepáčte: bol to pápež Lev…. a tak 21.apríla to bol práve rok, čo František odišiel…do neba …. a tak som sa dozvedela, že napríklad v Angole…. jednej z najbohatších a súčasne najchudobnejších Afrických krajín bol na návšteve aj Ján Pavol, aj František…
…. a tak som uplynulých desať dní letmo registrovala ako pápeža vítajú africky aj európsky odetí Afričania…. v sutanách aj pestrofarebných šatách….a tak bolo možné v priamych prenosoch vidieť ako pestrofarebne odetí speváci a speváčky spievajú a ako chlapi… aj v sutanách tancujú… úžasný pohľad…. a tak sa mi nejak zdalo, že Lev tým ich spevom, tancom a usmievaním sa omladol….
… a tak v uplynulých dňoch bolo tiež 100 rokov od narodenia kráľovnej Alžbety... a tiež 10 rokov od odchodu Princa do hudobného neba… a tak čo k nim dodať… média internetové ani tlačené neprekonám…
…a tak bude v piatok 120 rokov od narodenia našej Omamy… odkaz na ňu internet neponúka… naše spomienky áno… tie kapustníky, čo mi v detstve nechutili by som si hneď dala – aj tri… aj tú polievočku s hríbikmi – kuriatkami… aj kapustnicu so zemiakovou kašou by som možno zvládla….a tie kreslá, čo ručne čalúnila máme dodnes… a vidím ten jej úsmev, v duchu počujem jej srdečný smiech… „riedkokrásne vlasy“… a tak keď už dobre nevidela pozerala na priame prenosy s pápežom – „urbi et orbi“ kukerom vytvoreným z prstov pravej ruky…. a v posledných chvíľach života spomínala na svoju rodnú Kremnicu… a na počesť jej kartárskej vášne (hrali sme o čokolády a keksíky) by bolo vhodné usporiadať nejaký rodinný memoriál:)
…nikdy sa nesťažuj
nikdy nevysvetľuj…
/Alžbeta ll.
… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:
…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím trpezlivosti a veľkorysosti do záveru tohto apríla:))
vždy vaša Sally_Lu*
p.s. 1 – a meniny majú Jurajovia, Marekovia, Jarkovia a Jarky – všetko najlepšie!!!
p.s. 2 – a lunárny kalendár radí: zbierajte púpavy na med, žujte kardamón a urobte niečo pre niekoho:)

