… a tak mám pocit, že som chcela každý deň písať o niečom inom – a tak pele-mele:
….a tak sa tak prudko oteplilo, že som konečne zazimovala vlnené čiapky a šály, ale nejak som nedospela do bodu vytiahnuť letné šaty…. a tak som sa rozhodla niečo si ísť kúpiť a privítať nové ročné obdobie, ktoré neviem ako nazvať… skúsim „letojar“…. a tak som tento týždeň trávila nejaké minúty v skúšobnej kabíne jedného obchodného centra… kabína bola čistá, trochu malá, bez možnosti si sadnúť… ale hlavne… bolo tam zrkadlo!!! …. samozrejme, zrkadlo v skúšobnej kabíne nesmie chýbať, ale aktuálne by som ho zakázala… to čo som videla po zime mi na sebavedomí nepridávalo… hlavné je, aby sa človek cítil dobre – či?… uznávam, že sú aj príležitosti, kde má vyznieť… a určite sú aj takí, čo milujú pozerať do zrkadla… veď zrkadlá sú vraj len cca od roku 1500… takže?…a tak som z cca desiatich kusov odevu vybrala jeden… a ten pôjdem možno o týždeň vrátiť… a možno podám niekde zlepšovák: dávať do skúšobných kabín zatváracie, zahmlievacie, korekčné alebo inak vylepšovacie zrkadlá :)))
… a tak sa mi dnes snívalo o našom vzdialenom príbuznom, ktorý cca pred 50-timi rokmi hrával čašníkov… chodil do komparzov, ani neviem aké bolo jeho civilné povolanie… mám pocit, že bol v každej inscenácii, kde potrebovali niečo obradne priniesť na tácke stôl… aj v tomto sne to tak bolo, akurát začal hovoriť… už neviem čo… veril, že bude predabovaný:))
…a tak som tento týždeň zhliadla celkom čerstvý dokument o fotografke Milote Havránkovej… mnohovrstevnatý – výtvarný aj civilný/ archívny i súčasný/ odľahčený i hlboko psychologický film… a jej skvelé fotografie… a tie šaty, čo mala na odovzdávaní štátneho vyznamenania – verím, že aj keď sa videla v zrkadle musela byť nadšená!
… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:
Marlene Dietrich
Cabaret
Marlene On The Wall
…. a tak v roku 2019 som „nastávajúci májový víkend (konca 2.sv.v.)“ trávila v Berlíne… muži odetí v „sovietskych uniformách“ blízko Brandenburskej brány mi prišli ako také podivné retro… čo zrkadlili?
… a tak sa dnes zvláštne ochladilo – hovorím si, veď tak normálne fajne májovo – ešte keby zapršalo:))
… a tak prajem príjemné májovanie!
vždy vaša Sally_Lu*
p.s. 1 – a meniny majú Moniky, Ingy, Rolovia, Viktórie – všetko najlepšie im aj býkom a býčkam :))
p.s. 2 – a lunárny kalendár radí – choďte bez topánok a vyvetrajte skrine:))
p.s. 3 -.a tak som tento týždeň dostala dve ponuky na výstavu… čo z toho nakoniec bude… o tom určite napíšem:))

