traktát_MDD & MM)))))))

… a tak som včera stála na zastávke MHD a na ulici sa pred semaformi začali hromadiť autá… bolo pomerne teplo… niektoré autá mali otvorené okienka… v jednom z nich žena a na kolenách jej sedelo malé dievčatko… teraz mi napadlo, že nebolo pripútané… ale o to nešlo…  dievčatko sa pozrelo na mňa a keďže som bola na zastávke sama, začala som jej mávať a robiť všelijaké veselé posunky… dievčatko bolo blonďaté a smialo sa od ucha k uchu…a mávalo mi, keď naskočila zelená…

….a tak prvý júnový týždeň…. pondelok MDD… a súčasne 100 rokov od narodenia M.M…. vlastne siroty Normy Jeane…. a tak tento týždeň je poprepletaný hranými a dokumentárnymi filmami o a s Marylin Monroe… blonďatý účes, prižmúrené oči, našpúlené pery, vnady… milujem „Niekto to rád horúce“…ale chcela som si pozrieť film, po akom túžila… viac drámu ako komédiu, hoci sa zhodnem s mnohými kritikmi, že nesporne mala na komédie talent…a tak som si včera pozrela Mustangov… od začiatku do konca… mala som pocit, že som tento film už videla, ale nie celý… videla som len ukážky v tých životopisných dokumentoch… a tak som sa do filmu ponorila… naozaj odporúčam… ponoriť sa do filmu a a niekedy zdanlivo povrchné dialógy nechať pôsobiť… scenár napísal Arthur Miller…. mesto/ krajina…muži/ženy… zvieratá/ľudia… vzťahy vo všemožných podobách… herecký koncert… iritabilná i tragická postava Eliho Wallacha…a posledný film nieken pre M.M. ale aj pre jej hereckého partnera Clarka Gabla… a tak slová dialógu v závere vyznievajú zrejme viac fatálne ako si tvorcovia filmu predstavovali…

… a naša hudobná redaktorka ponúka:

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe /River.. 
Psí vojáci MM 

… a tak mám pocit, že s meteorologickým letom sa dostáva do vzduchu téma cestovania…. jedna kamarátka -s partiou- práve dnes vyrážajú na cyklovýlet k moru… niektorí už týždne putujú do Santiaga…. a mne sa včera podarilo pomocou verejnej dopravy dostať sa až do Stupavy… prvýkrát som navštívila miestny park… a to práve zrekonštruovaný… trochu málo lavičiek, ale krásne miesto… 

… a tak vraj treba aspoň raz za rok ísť na miesto, kde sme predtým neboli:))

… a tak sa s vami dnes lúčim s prianím príjemného záveru týždňa… ešte tak trochu v duchu MDD… a prípadne aj s oslavou belostnej ženskej krásy … nejakým filmom s MM:))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s.1 – a meniny majú Laury, Norovia, Robovia, Medardovia… všetko najlepšie!
p.s.2 – a lunárny kalendár odkazuje: otvorte okno, vyložte si nohy na stenu… a upratujte… alebo v inom poradí:))

traktát_májové stretnutia x-tého druhu))))

….a tak …. v tomto teple pozerať na Švajčiarske ľadové plochy je také… to už nie je ani osviežujúce…. tenis na Roland Garros nejak viac rezonuje s letným počasím:))

….a tak sa predsa len trochu ochladilo…. hoci tu pršalo asi najbližšie niekde v predhorí ÁLP…

…. a tak sa nejak s májovým teplom rozbiehajú jarno-letné aktivity…. koncerty… cyklovýlety…. ale aj maturitné stretnutia…

… a tak som minulý víkend bola na jednom zo stretnutí… po piatych… desiatych… dvadsiatych… tridsiatych… tridsiatychpiatych rokoch (pani profesorka pomóc – ako sa to píše???) ….. :))

….a tak verím, že už niekto napísal dizeratčku na tému stretnutí…. dôvody pre a proti účasti na nich… a tak, keď sa nad tým zamyslím, štatisticky by ma zaujímali viac tie proti…. nie tie výhovorky… tie nám stačili na gympli…. ale reálne dôvody…. a tiež nemyslím náhlu virózu… bolesť zuba atď., aj keď aj každá choroba má svoje psychologické pozadie:))) a tak samostatnou kategóriou témy stretnutí sú čakané a nečakané partnerské väzby medzi spolužiačkami a spolužiakmi…. niekedy spomienky… niekedy už priateľstvá… niekedy precitnutia vedúce k fatálnym rozhodnutiam (ako som sa dozvedela, pre niektorých je aj to dôvodom nechodenia na stretnutia: „rodičom sa to stalo…“)…. a tak si po každom stretnutí hovorím…či na ďalšie prídem… a potom sa tam zas ocitnem… a zas je to iné…. iná reštaurácia… chata…. konštelácia…záleží na počte koľko sa nás stretlo… na množine… súčte a súčine… alebo na podiele spolupatričnosti a radosti zo stretnutia samotného?… aký podiel má relativita?:))

… a naša hudobná redaktorka vyberá:

Pavol Hammel 
Suzanne Vega 
Miles Davis 
Philip Glass

… a tak som tento týždeň videla ale hlavne počula – prvý tohtoročný koncert festivalu „viva musica!“…. išlo vlastne o koncertné prevedenie antiopery Philipa Glassa:  „Einstein on the Beach“ …sprievodným slovom sprevádzala Suzanne Vega…. priznám sa, že v úvode ma desila predstava 3-hodín bez vizuálnej zložky… kým som sa vyladila skoro som zaspala… tak meditačné to bolo… ale potom, keď som začala pozorovať vokalistov, inštrumentalistov… Suzanne a dirigenta… a hlavne nechala sa unášať Glassovou hudbou… zrazu nastala nejaká relativita… posun…čo sú to tri hodiny voči večnosti… voči štyrom rokom na gympli… voči…. Einsteinovi na páži…

… a tak sa s vami dnes lúčim s prianím: majme dobrý posledný májový víkend!

vždy vaša Sally_Lu*

p.s.1 – a meniny majú Vilovia, Vilmy… a v pondelok bude MDD + narodeniny ďalších blížencov…všetko najlepšie!!!
p.s.2 – a Miles Davis by bol mal 100rokov!!! – vďaka!!!!
p.s. 3 – a lunárny kalendár odkazuje: pite vodu, sťahujte brucho a prechádzajte sa bosí… ortopéd dodáva: ale nie po asfalte :))

traktát_s bazou či bez))))

… a tak dnes v byte zastali nástenné hodiny… jedny ráno a druhé večer… a tak som v oboch vymenila tužkové baterky :))

…a tak som cca pred desiatimi dňami – vo výpredaji po Dni matiek –  kúpila kyticu gerbier…. podľa istej rodinnej historky… dopoludnia kúpená kytica nevydržala ani do svadby popoludní…. ale tieto v obyčajnej vode z vodovodu si kvitnú veselo… všetkých desať:))

..a tak som sa predsa len rozhodla cez víkend vyrobiť bazový sirup…. zima ukáže ako sa podaril… možno už aj leto:)))….  recept znel jednoducho: bazové kvety na 24 hodín do vody (prevarenej vychladnutej)…na druhý deň sa pridáva cukor a kyselina citrónová… mieša sa cca 2 hodiny a nalieva do fliaš… kto chce aj sterilizuje…. avšak v závere receptu…. keď už bola masa vody a kvetov v chladničke som sa dočítala, že kvety sa majú z kríkov odstrihávať, aby sa neotriasol peľ…. a tak mi docvaklo, že tie v chladničke boli zbierané po daždi a vo vetre…. množstvo peľu…. pre nás alergikov… bude zrejme zanedbateľné…. aj sa mi zdalo, že nejak tá baza menej vonia…. alebo je to tou sennou nádchou:))) ….sladká voda s kyselinou!!!!…. a tak som sa zamyslela nad samotnou kyselinou citrónovou…. bola by stačila len šťava z tohto ovocia na konzerváciu?…. alebo bolo nutné dať tú kúpenú z Veľkej Lomnice?…. a tak som sa zamyslela….. prečo citróny spod Tatier?…. veď tam sme boli na zemiakovej brigáde!!! dobre si pamätám na tie symetrické jelene nad posteľou…. a tak sa zrejme vyrába tá kyselina zo zemiakov…. ešte, že som pred XX-rokmi maturovala z fyziky a nie z chémie:))

… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá

Markétka
Aňuška 
Hiromi 

…. a tak sa teším na rozkvitnuté pivónie všetkých farieb…. neviem, prečo ten pivový názov…keď latinsky Paeonia… „panenská ruža?“:))

…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím príjemného času svätodušných sviatkov!

vždy vaša Sally_Lu*

p.s. 1 – a meniny majú Júlie, Urbanovia, Dušanovia a narodeniny poslední býci a prví blíženci – všetko najlepšie!
p.s 2. – a tak má v týchto dňoch Iva Janžurová 85!!! – všetko najlepšie…. je fascinujúce, že aktuálne hrá v divadle v 7. predstavenich
p.s.3- a lunárny kalendár odkazuje, že v sobotu bude svetový deň korytnačiek… zastrihnite si vlasy a choďte na prechádzku :))

traktát_tanec v daždi uprostred mája))))

…a tak sa traja ľadoví predali žezlo a Žofia so Svetozárom budú zrejme držať kormidlo májového počasia tento víkend… množstvo zrážok je ešte vo hviezdach, ale už sa rozpršiava…. a tak som si spomenula , že som bola tento týždeň pri tom ako sa sadil jeden strom…. jama sa prehlbovala a prehlbovala a stále suchá pôda…

….a tak v okolí začali maľovať na asfalt biele čiary… premiestnili smetiaky…. niektorí susedia si začínajú zvykať na organizované parkovanie…. niektorí ešte parkujú na svojich „vlastnoručne“ improvizovane vytvorených miestach… a tak uvidíme aká disciplína nastane v ďalšej mestskej časti….

…. a tak, keď som tento týždeň prepínala TV stanice prišla som ku stretu symfonického orchestra… a eurovízie v jednej sekunde… kontrast sa samú prekvapil… a mala som zrazu intenzívny pocit, že to nemá zmysel porovnávať, že to bolo zaujímavé „zo študijných dôvodov zhliadnuť“… Praha…. Viedeň…. a tak sa dnes v Prahe otvárala výstava Czech press foto…. a renesančný Letohrádok královny Anny sa pripravuje na rekonštrukciu…

…. a tak v Bratislave tento víkend končí v  GMB – Mirbachu (Mirbachovom paláci) výstava…. komorné priestory… komorní strážcovia… veľmi príjemný ostrov umenia… sochy… fotografie… 14 autoriek z SK, CZ aj AT… a tak ak budete mať v daždivých dňoch čas… nazrite… aj do nového „Exlibrisu„… nie je tým myslený štítok v knihe na veľtrhu Svet knihy v Prahe… ale kníhkupectvo v Bratislave na jeho novom mieste….

… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:

Svätenie jari 
Raindrops… 
Tanec v daždi

.. a tak som videla tento týždeň zaujímavý film „Tanečnica„- tanec ako performance s námahou a nutným cvičením a úžasnými vizuálnymi efetmi a atanec s ľahkosťou a prirodzenosťou… oba krásne… každý inak…

…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím, nech nám pekne poprší na záhrady i na lesy… a galérie a koncertné sály sú otvorené, aby nás prichýlili pod strechu..alebo je na mieste vytiahnuť tú knihu, čo sa objavila pod stromčekom… na Vianoce :))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s. 1 – a meniny budú mať Sveťovia, Violy, Gerty a narodeniny ďalší býci a býčice – všetko najlepšie:)))
p.s.2 – a lunárny kalndár radí – obmedzte sladkosti a radšej si dajte na detox fatuľu adzuki… a robte všetko s potešením
p.s.3 – a v sobotu bude nov… tak nech nám prinesie niečo nové a osviežujúce:))

traktát…. májové zrkadlá:)))

… a tak mám pocit, že som chcela každý deň písať o niečom inom – a tak pele-mele:

….a tak sa tak prudko oteplilo, že som konečne zazimovala vlnené čiapky a šály, ale nejak som nedospela do bodu vytiahnuť letné šaty…. a tak som sa rozhodla niečo si ísť kúpiť a privítať nové ročné obdobie, ktoré neviem ako nazvať… skúsim „letojar“…. a tak som tento týždeň trávila nejaké minúty v skúšobnej kabíne jedného obchodného centra… kabína bola čistá, trochu malá, bez možnosti si sadnúť… ale hlavne… bolo tam zrkadlo!!! …. samozrejme, zrkadlo v skúšobnej kabíne nesmie chýbať, ale aktuálne by som ho zakázala… to čo som videla po zime mi na sebavedomí nepridávalo… hlavné je, aby sa človek cítil dobre – či?… uznávam, že sú aj príležitosti, kde má vyznieť… a určite sú aj takí, čo milujú pozerať do zrkadla… veď zrkadlá sú vraj len cca od roku 1500… takže?…a tak som z cca desiatich kusov odevu vybrala jeden… a ten pôjdem možno o týždeň vrátiť… a možno podám niekde zlepšovák: dávať do skúšobných kabín zatváracie, zahmlievacie, korekčné alebo inak vylepšovacie zrkadlá :)))

… a tak sa mi dnes snívalo o našom vzdialenom príbuznom, ktorý cca pred 50-timi rokmi hrával čašníkov… chodil do komparzov, ani neviem aké bolo jeho civilné povolanie… mám pocit, že bol v každej inscenácii, kde potrebovali niečo obradne priniesť na tácke stôl… aj v tomto sne to tak bolo, akurát začal hovoriť… už neviem čo… veril, že bude predabovaný:))

…a tak som tento týždeň zhliadla celkom čerstvý dokument o fotografke Milote Havránkovej… mnohovrstevnatý – výtvarný aj civilný/ archívny i súčasný/ odľahčený i hlboko psychologický film… a jej skvelé fotografie… a tie šaty, čo mala na odovzdávaní štátneho vyznamenania – verím, že aj keď sa videla v zrkadle musela byť nadšená!

… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:

Marlene Dietrich 
Cabaret 
Marlene On The Wall 

…. a tak v roku 2019 som „nastávajúci májový víkend (konca 2.sv.v.)“ trávila v Berlíne… muži odetí v „sovietskych uniformách“ blízko Brandenburskej brány mi prišli ako také podivné retro… čo zrkadlili?

… a tak sa dnes zvláštne ochladilo – hovorím si, veď tak normálne fajne májovo – ešte keby zapršalo:))

… a tak prajem príjemné májovanie!

vždy vaša Sally_Lu*

p.s. 1 – a meniny majú Moniky, Ingy, Rolovia, Viktórie – všetko najlepšie im aj býkom a býčkam :))
p.s. 2 – a lunárny kalendár radí – choďte bez topánok a vyvetrajte skrine:))
p.s. 3 -.a tak som tento týždeň dostala dve ponuky na výstavu… čo z toho nakoniec bude… o tom určite napíšem:))

traktát_nematuritné otázky))))

… a tak sa pred 95 rokmi narodila herečka Jiřina B…v prvom filme hrala ako 6-ročná….a  hrá dodnes… jej elán je obdivuhodný… možno najdlhšie hrajúca herečka na svete… 

….a tak sa pred 25 rokmi vynorila z ničohonič… vlastne z Montmartru… Amélia… a tak som vtedy mala dojem, že ju v mojom okolí videli všetci… a tak Audrey T…. bude mať v lete 50….mne sa páčila aj ako Coco.. 

… a tak dosť presne viem čo som robila pred 20-timi rokmi… hľadali sme so spolužiakmi nejakú chatu na maturitné stretnutie po 20-tich rokoch…. a tak pred 40-timi rokmi sme sa práve v tomto čase pripravovali na maturitu… a Černobyľ nebol maturitnou otázkou…. 

…a tak som sa odhodlala tento týždeň si pozrieť USA/VB minisériu z roku 2019 – Černobyľ…. a tak som pozerala na hraný film ako na dokument…. a tak som následne videla Francúzsky dokument, ktorý používal zábery z uvedenej minisérie ako ilustrácie k faktom… a upresňoval ich… a tak narýchlo po havárii vyrobený sarkofág… na 30 rokov bol v roku 2019 prekrytý obrovskou polkruhovou halou cca vo výške budovy Národnej banky v BA… na 100 rokov(cca do 2119?!)… zamorenie by malo klesnúť cca o 150 rokov… a tak v prvé dni sa vraj odporúčalo na ožiarenie piť červené víno… a tak si trúfam napísať nedoziernu hlúposť…. keby sa vypilo všetko červené víno od Francúzka až po Kyjev… a od Osla až po… Sofiu… a  po vytriezvení by si celá Európa vydýchla, že to bola len opica… a tak namiesto absurdných rád …poučenie: ak sa dá ešte niečo zachrániť – povedať blízkym i vzdialeným pravdu čím skôr… aj keď… a ako to vysvetliť tým túlavým psom okolo rieky Pripiať….a tak som sa možno nemala púšťať do tak vážnej témy – prepáčte, nedala sa obísť… 1. mája 1986 sa mal v rovnomennom meste otvárať zábavný park… obrovské ruské kolo v ňom zostalo ako memento…

….a tak sme zmaturovali… otázka ostáva….

…. a naša hudobná redaktorka dnes vyberá na počesť Oskare Petra:

Lucie
Hvězdnej pták
Marsyas 

… a tak sa s vami dnes lúčim s prianím nech májová sviežosť odvanie aprílový chaos, chmáry a chuchvalce z topoľov :))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s.1 – a meniny majú Anastázie, Timei a narodeniny býci – všetko najlepšie!

traktát_barani_býci a Lev)))

…a tak bol v predošlých desiatich dňoch na návšteve v niekoľkých štátoch Afriky – AlžírskoKamerunAngolaRovníková Guinea –  pápež František…. píšem nejak automaticky, prepáčte: bol to pápež Lev…. a tak 21.apríla to bol práve rok, čo František odišiel…do neba  …. a tak som sa dozvedela, že napríklad v Angole…. jednej z najbohatších a súčasne najchudobnejších Afrických krajín bol na návšteve aj Ján Pavol, aj František…

…. a tak som uplynulých desať dní letmo registrovala ako pápeža vítajú africky aj európsky odetí Afričania…. v sutanách aj pestrofarebných šatách….a tak bolo možné v priamych prenosoch vidieť ako pestrofarebne odetí speváci a speváčky spievajú a ako chlapi… aj v sutanách tancujú… úžasný pohľad…. a tak sa mi nejak zdalo, že Lev tým ich spevom, tancom a  usmievaním sa omladol….

… a tak v uplynulých dňoch bolo tiež 100 rokov od narodenia kráľovnej Alžbety...  a tiež 10 rokov od odchodu Princa do hudobného neba… a tak čo k nim dodať… média internetové ani tlačené neprekonám… 

…a tak bude v piatok 120 rokov od narodenia našej Omamy… odkaz na ňu internet neponúka… naše spomienky áno… tie kapustníky, čo mi v detstve nechutili by som si hneď dala – aj tri… aj tú polievočku s hríbikmi – kuriatkami… aj kapustnicu so zemiakovou kašou by som možno zvládla….a tie kreslá, čo ručne čalúnila máme dodnes… a vidím ten jej úsmev, v duchu počujem jej srdečný smiech… „riedkokrásne vlasy“… a tak keď už dobre nevidela pozerala na priame prenosy s pápežom – „urbi et orbi“ kukerom vytvoreným z prstov pravej ruky…. a v posledných chvíľach života spomínala na svoju rodnú Kremnicu… a na počesť jej kartárskej vášne (hrali sme o čokolády a keksíky) by bolo vhodné usporiadať nejaký rodinný memoriál:)

… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:

Prince
We are the world 
Africa 

…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím trpezlivosti a veľkorysosti do záveru tohto apríla:))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s. 1 – a meniny majú Jurajovia, Marekovia, Jarkovia a Jarky – všetko najlepšie!!!
p.s. 2 – a lunárny kalendár radí: zbierajte púpavy na med, žujte kardamón a urobte niečo pre niekoho:)

traktát_námesačno aprílový))))

…a tak z kožucha do plaviek a naopak…. a tak zvažujem, či už naozaj odložiť na dno skrine čižmy a na najvyššiu poličku šály a čiapky…apríl…. a tak kedy inokedy písať o počasí ak nie teraz… v piatok ešte niekde snežilo (myslím SK:) … a najbližší víkend majú byť teploty nad 20… a potom zas dole…. a tak som si pozrela aj iné mestá…. napríklad taký New York?….aktuálne dnes tam je  30°!!! a v pondelok – najbližší – cca 10°(cez deň)… rozdiel cca 20°!…a tak nebudem písať, že by som práve chcela byť v NY…. nestíham sa zamyslieť… letmo spomínam na niekoho, kto tam žil…. možno nebudem toľko sťažovať na tie skoky počasia tu v BA… ospalosť a iné ťažkosti, ktoré sa dajú vrhnúť na aprílové počasie…. alebo práve naopak… je to dôvod ako ospravedlniť svoje neduhy? :))

… a tak apríl…. zhody a nezhody…úsmevy a neúsmevy… trpezlivosť a netrpezlivosť….

… a tak aprílovo zisťujem, že nie je nutné sa „jarne“ do všetkého hrnúť ani v tomto období…. a niekedy je lepšie „jesenne“ ospalo nechať veci vyvŕbiť sa…. ako keď sme si nie istí, či sme zasadili červenú cviklu alebo hrášok… treba chvíľu nechať klíčiť a po čase je nám jasné…. že nebolo nutné niekam utekať… že by sa vec bola vyvinula…nejako…. a nie ako smutná vŕba ale ako rozkvitnutý tulipán… ktorý po pár dňoch vyjaví svoju hviezdu, ktorá sa ukrýva vo vnútri kvetu….

…. a tak sme sa minulý týždeň intenzívne pozerali ku hviezdam… a zaostrovali sme na mesiac…. a tak priznávam, že som celkom fascinovaná čítala ako sa dá využiť príťažlivosť Zeme a Mesiaca  na oblet nášho súputnika z jeho odvrátenej strany….úprimne som posádke priala priaznivé pristátie….lebo pred 40-timi rokmi… a tak pristáli úspešne… a tak sa nebudem zaoberať politickou motiváciou… ani ekonomickou alebo ekologickou…. a tak keď som si k téme čítala jeden článok upútal ma odkaz na záver:

…. a tak zisťujem, že nie všetci, čo sa narodili v apríli sú premenliví…. dalo by sa povedať, že práve naopak… nachádzam v nich niečo spoločné… isté nasadenie, záujem, istá srdnatosť, neoblomnosť…. a tak o tom nabudúce… dnes len spomienka na P.Z., ktorý by mal tento týždeň 75! – Pavel, tvoja hudba a básne sú stále živé!

… a naša hudobná redaktora vyberá:

DG 307 Křídlo anděla 
DG 307 Příběh 
DG 307 Rúžová mlha
DG 307 Ono se to k tobě blíží
DG 307 Básnici ticha 

…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím príjemného aprílovania a trpezlivosti s počasím i s nami navzájom… a so sebou tiež:))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s. 1 – a meniny budú mať Rudkovia, Valérovia, Slávkovia… a tiež prichádzajú narodeninové oslavy posledných baranov a prvých býkov – všetko najlepšie
p.s. 2 – a lunárny kalendár odkazuje: v piatok je nov… a nov je nový začiatok… vždy sa dá začať znovu a

traktát…a tak Nový rok blogov)))))

…a tak, ak dobre počítam, práve otváram siedmy ročník traktátov… s počtom 325 (bez tohto aktuálneho))))

…a tak keďže je Veľká noc pohyblivý sviatok, aj toto výročie je pohyblivé – prvý oficiálny pokus o blog bol zo 6.4. a veľkonočný 9.4.2020… a tak 6 rokov?… neviem prečo sa mi zdá, že čas v poslednom čase nejak zvláštne plynie a elementárna matematika naň nestačí…  niekedy akoby preletel ako voda pomedzi prsty a niekedy sa schaosí zo zacyklenej guličky, ktorá sa v okamihu mení na čiernu dieru… a tak niekedy sa zdá, že by mohol plynúť aj lineárne a naplánované udalosti by sa mohli vyskladať… a niekedy sa s chirurgickou presnosťou aj vyskladajú … a niekedy zas sa zhrčia ako sklíčka v kaleidoskope a vytvoria nejaký nepredvídaný obraz…. a tak mnohí múdri radia „byť v prítomnosti“… ale tento rok ten ohnivý kôň!!!… niekedy akoby unášal mňa a niekedy na ňom fičia tí okolo a zabúdam vnímať signály tej prítomnosti… a niekto letí rýchlejšie niekto pomalšie… niekto sa drží v sedle zľahka a niekto kŕčovito… každopádne dúfa, že nespadne:)))

… a naša hudobná redaktorka dnes ponúka:

Bjork
Sting
Ursiny 

… a tak srdečne ďakujem za vašu dlhoročnú … každo-ýždňovú priazeň aj za neuveriteľné postrehy… a tak vždy keď to už idem „zabaliť“ niekto sa ozve: „píš ďalej, čítam ťa“ … a tak ma to znovu nakopne… asi ako ten kôň:))… a cválam ďalej… a opätovne dávam do éteru otázku: zaujala by vás kniha – výberz blogov… za sedem rokov (nie v Tibete… ale v dobe zvláštnej od roku 202…:)))

…  atak sa dnes s vami lúčim s vďačnosťou za vaše ozveny a prajem príjemné aprílové dni a noci…aj po tej Veľkej noci:))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s.1 – a meniny majú Igorovia, Julovia, Esterky, Justínky – všetko najlepšie aj baranom a baránkom:))
p.s.2 – a lunárny kalendár radí: vyložte si nohy a dajte si jablká – aj so šupkou sú dobré na úpravu hladiny cholesterolu:))

traktát_aprílovo_sviatočný)))

…a tak som pred pár dňami cestovala vlakom… na malej staničke sme čakali kým prejde vlak z protismeru… a tak som som zahľadela von z okna… na strome bez listov… som objavila modrého vtáčika… žeby Včelárik alebo Rybárik?…vtáčik sa veselo hupkal na konáriku…. neviem, či švitoril – okno vlaku sa nedalo otvoriť ….a tak som bola veľmi zvedavá, čo je to za vtáčika… vlak sa pohol… netrpezlivo som pozerala na konár, aby mi neodletel… ale nie!!! …. bol to igelitový sáčok  uviaznutý na strome… taký prvoaprílový vtáčik:)))

…. a tak som v byte ešte nestihla od nedele posunúť jedny hodiny… v kuchyni… ale dnes to urobím… možno aj niečo upečiem… zabudla som kúpiť mlieko… nešomrem…zatvorené obchody vytvárajú nejakú hladinu pokoja….

… a tak máme po prvom jarnom splne… a v aprílovom počasí sa vynára pohyblivý sviatok… Veľká noc….a tak…

https://sk.wikipedia.org/wiki/Golgota

… a naša hudobná redaktorka dnes vyberá:

J.B.Kladivo 
Jesus Christ Superstar 
The Plastic People – Pašie 

…. a tak sa s vami dnes lúčim s prianím príjemných dní sviatočných i piatočných)))

vždy vaša Sally_Lu*

p.s.1 – a meniny majú Rišovia, Mirky, Ireny – všetko najlepšie!
p.s.2 – a lunárny kalendár radí: doprajte si pohyb, masáž, čistú vodu… myslite na niečo pekné:)